UA

Заява вчених Інституту народознавства НАН України щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік

04 грудня 2015 р.

30 листопада 2015 року Міністерством фінансів України було оприлюднено проект Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» (ознайомитись можна за посиланням – http://www.minfin.gov.ua:8080/uploads/redactor/files/565c9e6b799bc.pdf ). У статті 30 пропонується реформа наукової сфери, що, на нашу думку, може спричинити до ліквідації науки як такої. Ми протестуємо проти впроваджень таких змін без широкого громадського обговорення та незалежного аудиту Академії Наук. Вимагаємо зупинити передачу земель та власності Академії Наук в приватну власність у непрозорий спосіб.

Зміни, запропоновані Кабінетом міністрів України, зокрема пункт: «Визначити Національну академію наук України відповідальним виконавцем у системі Міністерства освіти і науки», позбавляють Академію Наук незалежного статусу і суперечать нещодавно прийнятому «Закону про науку та науково-технічну діяльність» (прийнятому 26.11.2015), а також спричиняють підпорядкованість науки чиновникам міністерства.

З огляду на небезпеку, яку законопроект «Про Державний бюджет України на 2016 рік» становить для української науки загалом та Національної академії наук зокрема, ми, вчені Інституту народознавства НАН України, звертаємося до Президента України, депутатів Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та міністрів з проханням не допустити знищення науки в нашій державі, забезпечити належне фінансування наукової сфери та сприяти інтеграції України до Європейського дослідницького простору.

04.12.2015 р.