UA

Відкриття виставки фотографії Ферранте Ферранті «Пінзель і барокова Європа».

04 травня 2017 р.

 

4 травня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки фотографії Ферранте Ферранті «Пінзель і барокова Європа».

Ферранте Ферранті  народився  в Алжирі. Його батько – сицилієць, а мати  ̶̶̶  жителька Сардинії.

Він – син Середземномор'я,  французький фотограф, фахівець мистецтва бароко та автор низки книг, у тому числі спільно із письменником Домініком Фернандесом.

У 2011 році під час свого перебування у Львові Ферранте Ферранті був заворожений творами Іоанна Пінзеля, таємничого скульптора з Галичини. Тоді він ще не знав, що цей геній епохи бароко матиме честь через рік бути представленим у Парижі в рамках ретроспективної виставки у Луврі.

Відтепер ім’я Іоанна Пінзеля знаходиться серед видатних постатей європейського бароко, звідки й з’явилась ідея провести діалог між митцями крізь призму образів Ферранте Ферранті.

Відтак, ще чотири генії перебувають на паралелі з Пінзелем.

Зустріч із цими метрами у присутності Пінзеля є свого роду посланням. Вона наголошує на оригінальній позиції Галичини в мистецтві епохи бароко, у чому можна пересвідчитись, прогулюючись Львовом.

Виставка підкреслює факт укорінення цього прекрасного міста в рамки європейського культурного руху.

Ця подія відбувається в рамках Французької весни і організована Альянс франсез м. Львова спільно із Музеєм етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України у Львові.