UA

29 червня 2019 р.

3 липня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки живопису Заслуженого художника України Василя Шиндри «КАРПАТСЬКІ ВІЗІЇ СИНЬОГО ВИРУ» (з нагоди 60-річного ювілею).
Запрошуємо!

 Василь Васильович Шиндра народився 6 вересня 1958 року в с. Синевир Міжгірського району Закарпатської області. Навчався в студії образотворчого мистецтва З.С. Баконія. У 1977 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва. З 1979 року працював художником-оформлювачем творчої категорії в обласному художньо-оформлювальному комбінаті. Член об’єднання професійних художників Закарпаття. Ініціював створення Спілки художників «Карпатські Кольори». З часу заснування (2006 рік) двічі обирався головою Спілки. Розробив і втілив декілька проектів з облаштування пам’ятників та музеїв в с. Колочава. Працює в галузі живопису, графіки, різьби по дереву. Активний учасник районних та обласних виставок, всеукраїнських та міжнародних пленерів. 2015 року нагороджений відзнакою Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації «За розвиток Закарпаття». 2017 року присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». Твори знаходяться в музеях та приватних колекціях України та закордоном. Живе і працює в рідному Синевирі.

 

 

 Співець верховинських краєвидів: високих полонин, стрімких схилів, блакиті неба та золота сонця – художник із мальовничої Міжгірщини Василь Васильович Шиндра. Життєпис мистця невід’ємно пов'язаний із рідним краєм. Свого часу сюди на творчі мандрівки з етюдниками та фарбами вирушали знамениті мистці закарпатської школи живопису із Ужгорода, викладачі училища прикладного мистецтва, тепер – інституту. Василю Шиндрі пощастило на вчителів, як в школі, так і в училищі. Взірці дерев’яної пластики, різьблення, рельєфи гідно репрезентували молодого автора на численних виставках, у яких мистець брав участь з 1979 року.

 


 Тематичний діапазон графічних та живописних творів В. Шиндри знаходиться в межах пейзажного жанру. Акварельний рисунок детально, реалістично фіксує оточуючий світ, сприйнятий через призму авторської позиції в мистецтві. Олійний живопис В. Шиндри звучить дуже емоційно, навіть драматично. І це підсилює враження від живопису мистця.
Василь Васильович добре відчуває натуру, колір та рух. Так, полотно «Весна на перевалі» (2012) захоплює глядача несподівано цікавим ракурсом. Динамічними мазками фарби окреслює маляр контури гір, схили. Художник акцентує у виконанні творів на контрасті світла і тіні. Саме тому передній план творів зазвичай знаходиться в тіні, концентровано поданій глядачеві. А задній план твору демонструє сонячний день, з вітром і снігом, свіжістю повітря.

 


 Міжгірщина – улюблений край пленерів. Тут зростають не тільки мистці, а й патріоти, знавці народних традицій та зберігачі скарбів культурної спадщини. Одним із таких патріотів отчого краю є і Василь Васильович Шиндра. Своїй мальовничій землі художник присвятив своє пристрасне мистецтво.

 

Людмила Біксей, мистецтвознавець.