UA

17 січня 2018 р.

Українсько-литовський грант «Орнаментика етнографічного текстилю Західної України та Литви: універсальні й унікальні параметри» Упродовж 23-25 січня 2018 р. у стінах ІН НАН України триватиме перша робоча зустріч по реалізації дворічного українсько-литовського гранту «Орнаментика етнографічного текстилю Західної України та Литви: універсальні й унікальні параметри» (2018 — 2019 рр.). Проект покликаний сприяти розвитку актуального напрямку сучасної гуманітарної науки — встановленню культурних (зокрема візуальних) маркерів національної ідентичності.

Учасниками гранту є співробітники відділу народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, співробітники кафедри матеріалознавства факультету Інженерії механіки і дизайну Каунаського технологічного університету та співробітниця Музею народного побуту Литви в с. Румшішкєс.

Українські учасники міжнародного гранту «Орнаментика етнографічного текстилю

Західної України та Литви: універсальні й унікальні параметри»  —

Олена Козакевич, Людмила Герус, Олена Никорак, Олег Болюк, Тетяна Куцир, Олена Федорчук

 

У роботі над проектом візьмуть участь фахівці мистецтвознавчих і технічних наук, що уможливить одночасне ґрунтовне дослідження художнього та технічного (технологічна фактура) орнаменту. Вагомі результати очікуються від обміну досвідом щодо сучасних пріоритетних наукових методик, застосовуваних ученими України та Литви.

У рамках проекту заплановано щороку провести по дві зустрічі в Україні та Литві, упродовж яких в українських та литовських музеях відбуватиметься фіксація й дослідження артефактів українського та литовського етнографічного текстилю (інтер’єрні й одягові тканини, одяг, в’язані, плетені і мережані вироби, вишивка і вибійка на тканині); також триватимуть наукові семінари й точитимуться приватні дискусії. Результати порівняльних розвідок орнаментальних особливостей творів текстилю, як одного з найдавніших (а отже наповненого етнічними архетипами) видів мистецтва, будуть висвітлені в індивідуальних і колективних наукових та науково-популярних публікаціях.

ст. н. с. О. Федорчук