UA

08 травня 2018 р.

НЕКРОЛОГ

 

Колектив Інституту народознавства НАН України глибоко сумує з приводу смерті відомого українського вченого-фольклориста, етнографа і літературознавця, видатного дослідника-народознавця, високоповажаного вихователя молодих наукових кадрів, провідного наукового співробітника Інституту, академіка Академії наук вищої школи України, Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора філологічних наук, професора Романа Теодоровича Кирчіва.

 

 

Основні дослідження Р.Т.Кирчіва присвячені історії української літератури і літературознавства, українсько-польських літературно-фольклорних зв’язків, історії української етнографії, фольклористики, народознавчого джерелознавства. Впродовж більш ніж 60 років наукової діяльності Р.Кирчіва вийшло друком десятки книжкових видань та сотні наукових статей і розвідок.

Р.Кирчів брав активну участь в роботі Наукового товариства ім. Т.Шевченка, був членом Президії та Головою секції етнографії та фольклористики, готував серійні видання "Записки НТШ". Він також плідно працював на педагогічній ниві та підготував кілька десятків кандидатів та докторів наук з етнології та фольклористики.

Колектив Інституту народознавства НАН України висловлює глибоке співчуття доньці Наталії та синові Андрієві, всім рідним, близьким, друзям та колегам вченого.