UA

22 червня 2018 р.

Делегація із кількох десятків членів мотоклубу Спеціальної хорватської поліції прибули в Україну, аби вшанувати предків, які загинули за часів Першої світової війни. Усі байкери є одночасно й ветеранами війни за Незалежність Хорватії у 90-х роках.

У рамках проекту «Хорватські бійці – Україна» гості з Балкан проїхали місцями бойової слави своїх співвітчизників, бійців Австрійської армії. Триденний шлях хорватів пролягав Закарпаттям, Івано-Франківщиною, Буковиною та завершився у Львові.

У Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України спецназівці поділились враженнями від подорожі та висловили солідарність із українцями, які зараз борються за свободу.

«Спецназ поліції, нас було, можливо, 200 чи 300, коли ми вирушили захищати Хорватію. Ми відстояли незалежність власної країни за 1000 років, коли ми її втратили. Долі хорватського та українського народу дуже схожі між собою. В історичній перспективі усі ці страждання і боротьба роблять нас дуже близькими між собою», – розповів голова мото-клубу спецназу Хорватської поліції Доріан Вербанац.

Зустріч із ветеранами проводив Директор Інституту народознавства НАНУ академік Степан Павлюк та професор Загребського університету Євген Пащенко.