UA

09 травня 2019 р.
15 травня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАНУ (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки творів Софії Бурак «ПОГЛЯД У ВІКНО ВЧОРАШНЬОГО ЛІТА». Запрошуємо!  
 
 
Софія Бурак (17.12.1961-20.10.2016) – львівська майстриня художнього текстилю, графік. Член Національної Спілки художників України.  Учасниця та призер численних виставок і міжнародних симпозіумів.
 
 
Працювала в галузі художнього текстилю (класичний гобелен, ситодрук по льону, клейова техніка, ручний папір), а також книжкової графіки та живопису.
 
 
У творчості мисткині простежується тяжіння до сакральних, етнографічних, лірико-філософських тем та образів, своєрідне їх прочитання. Гобеленам притаманні добірна графічна композиція, тонка колористична інтерпретація.
 
 
Експериментальні роботи об’ємно-пластичного, об’ємно-просторового характеру з використанням нетрадиційних технік і матеріалів характеризуються оригінальністю й високим художньо-естетичним рівнем; композиції фігуративні та абстрактні, відображають сучасні тенденції розвитку європейського мистецтва художнього текстилю. Створила ряд декоративно-монументальних друкованих полотен, що поєднують рукотворний та комп’ютерний друк, а також панно, неймовірно легких з погляду візуального сприйняття, але складних щодо авторського втілення комбінованих текстильних технік.
 
У галузі книжкової графіки оформила, зокрема, «Листи Никодима»
 
Я. Добрачинського, «Наслідування Христа» Т. Кемпійського, притчі Бруно Ферреро, «Реймське Евангеліє Анни Ярославівни» і багато інших.
 
 
Живопис Софії Бурак – це окремий світ закодованих вражень, емоцій, рефлексій, кольорова експресія яких посилена виразними пластичними властивостями рельєфної поверхні твору.
 
Як викладач навчала студентів не лише володіти комп’ютерними графічними програмами, а передусім бути художниками, творчо мислити, розкривати смислову сутність текстильного матеріалу та застосовувати до нього несподівані ракурси виразності.
 
 
Твори С. Бурак зберігаються в музеях і приватних колекціях України, Польщі, США, Канади, Німеччини, Нідерландів і Росії.