UA

Презентація книги Романа Кирчіва

18 вересня 2017 р.

14 вересня о 16:00 у залі Інституту народознавства НАН України відбулась презентація книги Романа Кирчіва «Історія української фольклористики. Т. 1: Преромантична і романтична фольклористика». Подія була проведена у межах 24-го Форуму видавців у Львові.

Розпочав презентацію директор Інституту народознавства НАН України, академік НАН України, д.і.н., професор Степан Петрович Павлюк. Він зазначив, що «Історія української фольклористики. Т. 1» - це перша книга із запланованого 4-томника, присвяченого 200-літтю фольклористики як академічної дисципліни. С.П.Павлюк підкреслив унікальність презентованого видання, його значення для виховання майбутнього покоління фольклористів та наголосив на непересічності таланту автора.

Далі слово взяв автор, заслужений діяч науки і техніки України, провідний науковий співробітник Інституту народознавства НАН України, д.філол.н., професор Роман Федорович Кирчів, який окреслив у загальних рисах розвиток фольклористики від її витоків до сьогодення. Автор також наголосив на основних вузлових поняттях та персоналіях, яким присвячений перший том. Він запросив до слова співавтора розділу присвяченого Пантелеймону Кулішу, завідувача кафедри фольклористики імені Філарета Колесси ЛНУ імені Івана Франка д.філол.н., професора Василя Михайловича Івашківа.

Окрім того, теплі слова на адресу автора пролунали з уст заступника директора з наукової роботи Інституту народознавства НАН України, старшого наукового співробітника, к.м., Ганни Володимирівни Врочинської та наукового співробітника Інституту народознавства НАН України, к.філол.н., Євгена Андрійовича Луньо. Презентація пройшла у вигляді цікавої, інформаційно-насиченої дискусії, на якій, окрім обговорення презентованого видання, було окреслено загальну структуру усього чотиритомника, присвяченого історії української фольклористики.