UA

Відкриття виставки "КЕРАМІЧНИЙ КОД ІВАНА ЛЕВИНСЬКОГО (погляд через століття)".

18 листопада 2019 р.

20 листопада 2019 р. о 16.00 на завершення відзначення року Івана Левинського у Львові в Актовій залі Музею етнографії та художнього промислу ІН НАНУ (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться урочисте відкриття виставки "КЕРАМІЧНИЙ КОД ІВАНА ЛЕВИНСЬКОГО (погляд через століття)".

Масштабна фондова виставка у Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАНУ (МЕХП) покликана охопити поглядом через 100-ліття усю палітру керамічного спадку українського митця і підприємця (від цеглин до дахівок, від мініатюрних плакеток до вишуканих амфор). Понад 300 пам’яток зі збірки МЕХП та приватних колекцій, розміщених на площі 5 зал, демонструють еволюцію художніх особливостей фірмового стилю кераміки Івана Левинського від 1890-х до 1914 р. Експозицію ґрунтовно доповнили пам’ятки, надані управлінням Охорони історичного середовища Львівської міськради, приватними колекціонерами, особливо – цілісна збірка пічних кахель Андрія Каменщика.

Дві третини виставлених пам'яток вперше представлені для огляду широкому загалу, адже донині керамічні коди Івана Левинського, як своєрідний додатковий фасад міста, ваблять око колористичними акцентами, довершеними формами і загадковими орнаментами.

Тож запрошуємо усіх на відкриття!