UA

До уваги львів’ян та гостей міста!

12 серпня 2020 р.
 
Раді повідомити Вам, що з 5 серпня 2020 р. Музей етнографії та художнього промислу ІН НАНУ за адресою: ПЛОЩА РИНОК, 10 (2 поверх) відчиняє після вимушеної перерви свої двері для відвідувачів. Вас зустріне оновлена постійнодіюча етнографічна експозиція «ТРАДИЦІЙНО-ПОБУТОВА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА КІН. 19 – 20 СТОЛІТТЯ». 
  Ви зможете побачити усе багатство української духовної та матеріальної культури, подане через календарну обрядовість і у розрізі усіх етнографічних регіонів України із заходу на схід. Зануритесь у різдвяні свята, зустрінете вертеп, а далі – Великдень, Юріїв день, Івана Купала, обжинки. Оглянете макети зрубного та каркасного житла з відтворенням інтер’єрів, автентичні народні костюми кінця ХІХ ст., килими, рушники, верети, унікальну кахлеву піч роботи Олекси Бахматюка, ікони, мальовані на склі, зразки писанок з усіх регіонів України. Зможете відчути себе гончарем, покрутивши гончарне коло, чи ковалем − роздивитись ковальський міх та безліч щипців та молотків, якими послуговувався в роботі майстер.
 Ви матимете нагоду почудуватися з винятково цінних пам’яток: унікальної збірки літургійних ручних хрестів (найдавніший із них – XVII ст., походить із монастиря Скиту Манявського, оплоту Східного обряду в Україні), хрестів-ікон, свічників-"трієць", хрестів-мороків та з оригінальної тарелі з околиць Космача із рідкісним графічним зображенням святого Миколая (виконане за аналогією з тотожними зображеннями на кахлях). Помилуватися вишуканими семикінцевими ручними церковними хрестами зі села Золотий Потік на Західному Поділлі, які вирізняються  ювелірно витонченою різьбою окантування з геометричними мотивами, хрестовими і солярними знаками. Згадати династію різьбярів Шкрібляків, яка сформувала неповторний "гуцульський стиль" художньої різьби по дереву. Захопитися зразками ковальського мистецтва: замками, дверними молотками, клямками, освітлювальними пристроями; предметами сакрального призначення: свічниками, надбанними хрестами,  цікавими складними за конструкцією і способом виготовлення вхідними замками та підвісними замками-колодками тощо.
  Важливим доповненням експозиції стали фотоматеріали із фондів наукової бібліотеки Інституту народознавства НАНУ, більшість з яких демонструються вперше.  
На сьогодні відкрито дев’ять експозиційних залів. Ведеться підготовка до відкриття останніх п’яти.  
 
Музей працює у звичному режимі: 11.00 – 17.30, каса – 11.00 − 17.00, вихідний день – понеділок. Екскурсійні групи обслуговуються до 10 осіб. Дотримуємось усіх карантинних вимог!
 Експозиція «Європейське мистецтво ХVI – 1 третини XX ст.» (за адресою: проспект Свободи, 15) зачинена на реорганізацію та оновлення музейних площ. Незабаром ми відкриємося для Вас іншими. Слідкуйте за інформацією на нашій сторінці.
Тож запрошуємо до Музею!