Експозиція музею розташована у двох будівлях – колишній будівлі Галицької ощадної каси на пр. Свободи, 15, і у колишньому палаці кн. Любомирських на пл. Ринок, 10, кожна з яких є пам′яткою історії та архітектури, правдивою окрасою міського простору сучасного Львова. В кількох експозиційних залах у будинку на пр. Свободи експонуються зразки художнього ремесла різних країн Європи XVI – XX ст. – меблі, посуд, одяг, музичні інструменти, вироби з металу, скла та порцеляни, зразки ткацтва, у тому числі коптські тканини, єврейські ткані вироби та ін., що втілюють еволюцію мистецьких стилів, починаючи від готики і до ар-деко. У музеї також зібрана найбільша в Україні та одна з найбільших у Європі колекцій годинників XVI – XX ст. різних конструкцій та призначення – кишенькових, настільних, консольних та сонячних. Музейний фонд графіки налічує понад 12 тисяч пам′яток, зокрема, близько 4 тисяч зразків плакатного мистецтва, серед яких роботи таких знаних майстрів, як А. Тулуз-Лотрек, А. Муха, П. Боннар та ін., деякі з яких також представлені в експозиції. Велику увагу відвідувачів привертає нещодавно відреставрована карета XVIII ст., що експонується в одному з музейних залів. 

Експозиція Музею у будинку на пл. Ринок, перебудована протягом кількох останніх років, розповідає про традиційну культуру та побут українського села. Музей демонструє відвідувачам зразки українського народного одягу практично з усіх етнографічних регіонів України, знаряддя праці, зокрема, землеробства, скотарства, бджільництва, мисливські та рибальські знаряддя. Цінною частино експозиції є зразки виробів традиційного ремесла – деревообробки, ткацтва, мосяжництва, ковальства, різноманітні гончарні вироби. Чималий інтерес відвідувачів викликають атрибути повсякдення мешканців українських Карпат, зокрема, Гуцульщини, гуцульські вироби зі шкіри, металеві вироби, у тому числі прикраси та ін. Представлені також різноманітні народні музичні інструменти, предмети інтер’єру, такі як різьблені скрині. 

Окрасою експозиції є відтворені музейниками інтер’єри українського сільського житла – гуцульської та подільської хати. Експозиція музею також дає уречевлене уявлення про свята календарного циклу, передусім Різдво, що посідало у ньому особливо важливе місце, синтезувало у собі християнську традицію та дохристиянські елементи народної культури. Знайшло відображення й святкування Великодня. Цінною складовою музейної збірки є надзвичайно багата збірка писанок, окремі з яких можна побачити у музейних габлотах. Експозиція також яскраво розповідає про традиційне українське весілля.

Важливим доповненням експозиції має стати зал, який розповідатиме відвідувачам про повсякдення галицького міста рубежу ХІХ – ХХ ст. Тема міської культури досі майже не знаходила відображення в музейних експозиціях, тому новий зал Музею стане гарним та новаторським  доповненням до вже існуючих. 

проспект Свободи, 15

79000, місто Львів

ethnologyinstitute@remove-this.gmail.com

032 297-01-57