Попри обмеження воєнного часу, в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України у 2024 році відбулося ряд виставок, що привернули чималу увагу публіки.
Першою у році, що минає, стала виставка живопису Богдана Винарчика «ТИХА РАДІСТЬ», відкриття якої відбулося 17 січня 2024 року.
На відкритті слово про митця та його творчість мали:
22 березня в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбулося відкриття виставки малярства на склі Елеонори Білінської.
Зі вступним словом виступили:
Світ, що творить у своєму малярстві Елеонора Білинська – поетичний, казковий та філософський; виставка робіт мисткині – тепла та сонячна, що пробуджує у глядачів почуття радості та надії на краще.
25 квітня в Актовій залі Музею відбулася Урочиста академія «Від "Азбуки" Федоровича до сучасного українського "Букваря"». Акція була присвячена 30-літтю виходу у світ першого сучасного українського Букваря та зустрічі з його авторкою – заслуженою вчителькою України Мирославою Чорною, авторкою підручників «Буквар», «Букваринка», посібника «Цікава граматика для допитливого Гнатика», збірника п'єс для дитячого театру «І з нас будуть люди», збірників наукових казок «Добро роби тихо», «Пташині історії».
Із привітальним словом із нагоди події виступили:
Неймовірно захопливим і зворушливим був виступ пані Мирослави Чорної – про історію виникнення ідеї, її втілення та виходу у світ цього нового, дивовижного підручника для найменших. Він став піонером сучасної української букваристики, витримав шість перевидань. Його співавтором (автором ілюстрацій) був видатний український митець, педагог Дарій Грабар (1941–2022), чоловік Мирослави Чорної. У рамках урочистостей відбулася виставка його ілюстрацій, усіх видань Букваря та інших супровідних матеріалів.
24 травня в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відкрилася виставка живопису видатного митця, живописця, графіка, громадського діяча, члена НСХУ Володимира Немири «ВІРУЮ».
З урочистим вступним словом виступив директор Інституту народознавства НАН України, академік НАН України Степан Павлюк.
Цілковито невимушену, теплу і сердечну атмосферу відкриття створили своїми привітаннями ведучі та гості події:
18 липня в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України відбулося відкриття виставки альтернативної фотографії «ІНТЕГРАЦІЯ СВІТЛА»
Слово про історію та втілення проєкту мали:
На виставці експонувалися твори 14 фотохудожників з Києва, Львова, Одеси, Чернівців, Нью-Йорка (США), виконані найдавнішими методиками друку фотографій вручну. Автори: Д. Баєв, Р. Баран, М. Войтович, Я. Голубчик, П. Грицик, С. Гуменюк, О. Малий, В. Нагорний, О. Огородник, Т. Перун, Д. Полуектов, О. Примак, Р. Семен, Р. Табака.
10 жовтня в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбулося відкриття виставки малярства Володимира Овсійчука "СВІТ ЯК ДОРОГОЦІННІСТЬ". Цей мистецький проєкт відбувається на вшанування столітнього ювілею визначного українського мистецтвознавця, професора Львівської національної академії мистецтв, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка, Дійсного члена НТШ, багатолітнього завідувача відділу мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України, а також непересічного живописця Володимира Антоновича Овсійчука (1924–2016).
З урочистим словом виступили:
Модерував – заступник директора з наукової роботи ІН НАН України, к. мист. Андрій Клімашевський.
На виставці експонуються твори різних часових періодів та жанрів: портрети, пейзажі, натюрморти. Значна їх частина належить Інституту народознавства НАН України, якому В. Овсійчук віддав 35 років своєї наукової діяльності. Велика група робіт походить із приватних збірок. Відвідувачі виставки також мали можливість переглянути документальний фільм – розповідь Володимира Овсійчука про своє життя, люб'язно наданий автором – Миколою Бендюком.
Малярські твори Володимира Овсійчука